Неділя, 31.05.2020, 22:03
 Пробація в Україні 
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS


МЕНЮ
Пошук


Проект «Підтримка в’язничної реформи в Україні»Ефективне лідерство та менеджмент

Державна пенітенціарна служба УкраїниНаше опитування
Які функції повинні виконувати служба пробації в Україні (питання для інших осіб)
Всього відповідей: 107
Друзі сайту
www.dmytro-yagunov.at.ua

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
 Законопроект ЮНІСЕФ
Законопроект ЮНІСЕФ

У червні 2007 року почався новий період розробки законодавчих засад національної моделі пробації. В Україні стартував проект Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) «Розробка нормативної бази для створення служби пробації як елемента превентивно-орієнтованої системи ювенальної юстиції».
 
До складу робочої групи експертів увійшли О. Беца (Міжнародний Фонд «Відродження»), О. Лазаренко (МВС України), О. Лемешко (Інститут вивчення проблем злочинності Академії правових наук України), Г. Овчарова (Харківський громадський центр «Молодь за демократію»), Д. Ягунов (Одеська національна юридична академія), І. Яковець (Інститут вивчення проблем злочинності Академії правових наук України).

Значний внесок у підготовку зазначеного проекту Закону вніс П. Кочерган (на той час начальник Управління із забезпечення взаємодії з Держдепартаментом України з питань виконання покарань Міністерства юстиції України).

Першою метою робочої групи було створення Концепції створення та розвитку системи пробації в Україні на період 2008-2018 рр., яка була представлена в Інституті законодавства Верховної Ради України 15 жовтня 2007 року.  

20 червня 2008 року Комітетом з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності Верховної Ради України були проведені комітетські слухання та «круглий стіл» на тему «Шляхи вдосконалення вітчизняного законодавства у сфері правопорушень, вчинених неповнолітніми, в контексті гармонізації з міжнародними нормами і стандартами (щодо законодавчого забезпечення впровадження пробації в Україні)».

На слуханнях було презентовано зазначену вище Концепцію в оновленій редакції з урахуванням рекомендацій зацікавлених сторін, а також проект змін до вітчизняного законодавства щодо впровадження пробації в Україні, які були підготовлені експертною групою ЮНІСЕФ.

26 листопада 2008 року у Верховній Раді України було зареєстровано проекти Законів, розроблені зазначеною вище робочою групою ЮНІСЕФ та зареєстровані за ініціативою народного депутата України В. Швеця. 
Свої зауваження на проекти подали численні науковці та представники органів державної влади, і що особливо важливо – Верховний Суд України  та Вищий адміністративний суд України. 

І, нарешті, 7 вересня 2009 року відбулася надзвичайно важлива подія на шляху реформування вітчизняної системи кримінальної юстиції відповідно до європейських стандартів та створення національної моделі пробації й відповідної служби. 

Комітет законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності Верховної Ради України рекомендував прийняти за основу проект Закону про пробацію (реєстр. номер 3412) та проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо гуманізації кримінального законодавства та організаційно-правових передумов впровадження пробації).

Copyright MyCorp © 2020